Baltic Open
2006

Baltic Open

Liktenīgi, 2 dienas pirms šiem neaizmirstamajiem mačiem mūsu mājas lapa pazuda no interneta plašumiem. Tas radīja pāris neērtības, bet netraucēja 129 dalībniekiem ierasties un piedalīties Baltijas valstu lielākajās sacensībās boulderingā (1.-2.aprīlī BT1 izstāžu hallē).

Organizatoriem šī bija alternatīva, kuru piedāvāt pēc sacensībām izslāpušajiem dalībniekiem, jo tradicionālais Baltic Open mačs bija zem liela jautājuma. Pēdējās publiskās sacensības šajā disciplīnā notika 2003. gadā Skonto hallē un tāpēc visu praktiski vajadzēja sākt no jauna. Jauna vieta, jauna sienas konfigurācija, ierobežots uzstādīšanas un distanču izveides laiks, piemirsti tiesāšanas principi, bet tā pati vēlme – izveidot labākās sacensības Baltijā. Arī šoreiz dalībnieki bija pieteikušies no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas. To skaits tuvu maksimumam, kuru tiesneši var izlaist caur sacensību maršrutiem izstādes „Sports un atpūta” darba laikā. Šī gada jaunums – amatieru grupa, kuras mērķis bija iesaistīt sacensībās cilvēkus, kas centīgi pilnveido savas prasmes uz kāpšanas sienām visu ziemu, bet nejūtas pietiekoši spēcīgi, lai mestos cīniņā ar daudzu gadu sacensību uzvarētājiem.

Un mums likās, ka izdevās! Sacensības klātienē vēroja paprāvs skatītāju pulks, gan dalībnieki, gan izstādes apmeklētāji. Šķiet augstāko vērtējumu mums izteica dalībnieki no Krievijas par izveidotajiem maršrutiem: "Очень понравились трассы! Ребята просто молодцы! Оригинальные, разнообразные, в большей степени техничные, чем силовые, требующие в какой-то степени интеллектуального подхода, ничего нереального. Получил огромное удовольствие от лазания!!"
(piez. RL - kam gan nepatīk ka to slavē, mēs neesam izņēmums :) ) Šis apgalvojums liekas īpašs, jo Krievijas dalībnieku kvalifikācija (reitings Krievijas kausā) ir krietni pārāka par mūsu kāpšanas prasmēm un iesākumā kaut ko uzskrūvēt šiem monstriem šķiet vispār nereāli. Mēs ceram, ka līdzīgas izjūtas bija arī pārējiem sacensību dalībniekiem. Daudzi apsolīja noteikti atgriezties arī nākošajā gadā.