SKONTO
2003

Bouldering Skonto

15.-16.novembris, SKONTO halle.

Izstādes “Starts sportam 2003” ietvaros Kalnkāpēju sporta centrs organizēja sacensības kāpšanas sportā – BOULDERINGĀ. Šoreiz divas grupas līdz 15 gadiem un no 16 gadiem. Kopā 55 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Laikam jau boulderings nekad vēl nebija bijis tik grūts. Uz speciāli veidota kāpšanas torņa bija 4 celiņi, kuru slīpums variēja no 15 grādu karnīzes līdz pilnīgiem griestiem. Šos jau tā grūti aptveramos leņķus papildināji 3D objekti, ka milzīga dzeltena lode u.c. Diemžēl nevienā no pārstāvētajām valstī tā īsti nav kur apgūt šādu reljefu. Nevar arī noliegt, ka organizatori bija pārvērtējuši dalībnieku kāpt prasmi jo īpaši jaunākajā grupā. Bet vai tāpēc sacensības bija mazāk interesantas. Uzvarētāju atlases formula bija akadēmiska. 3-4 minūtes kāp, 3-4 atpūties. Rezultātu nosaka pēc sasniegto topu un bonusu skaita.

Boulderings pasaulē kļūst arvien populārāks un to atsevišķās sacensībās vēro līdz 5000 skatītāju. Domājams, ka arī Skonto hallē tas piesaistīja apmeklētāju uzmanību. Darbība vienlaicīgi notiek uz četriem celiņiem. Dalībnieki kāpj, krīt un sāk visu no gala. Beidzoties 4 minūtēm to vietā nāk nākošais un tā vairākas stundas no vietas.

Sacensību rezultāti atrodami šajā pašā mājas lapā un protams uzvarēja stiprākie. Mums, kā organizatoriem, atliek vienīgi pateikties tiesnešiem, sienu būvētājiem un sacensību atbalstītājiem SIA Flora, SIA Tehnoimex, izstāžu sabiedrībai Prima Skonto, LSPA, 49 vsk. un Hanzas vidusskolai un Sīrupam.

Paldies par atbalstu

Rīgas Hanzas vsk., Rīgas 49. vsk. un Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijai